Zdravá rodina

Zdravá máma

Je skvělé, že myslíte na zdraví své i vaše rodiny. V rámci své praxe se potýkám především s matkami, které by chtěly zlepšit zdraví svých dětí i to své. Vysvětluji jim principy psychosomatiky, proč jsou ony samy nemocné a proč je nemocné dítě.

Pochopte lépe sebe a tím své dítě

Když nás trápí naše děti, může přijít doba, že chceme vědět, proč tomu tak je. Toto téma řeší hodně mých klientek a proto jsem k němu vytvořil obsáhlý ebook, který vám pomůže najít odpovědi. Teorie je totiž důležitá, když se trápíme, tak se nám zhoršuje zdraví. Změníme-li svá přesvědčení, pomůže nás to dostat do nadhledu.

V e-booku najdete cvičení a otázky ke zjištění, co si na dítě projektujete (co vám zrcadlí). Když na to najdete odpověď, můžete se jako rodič zlepšit a mít spokojené dítě. Vysvětlím vztah rodič – dítě, proč tak matky lpí na svých dětech a proč je ovládá strach o dítě. Dočtete se také o vývoji dítěte, abyste lépe pochopili jeho přirozené fáze změny. Pochopíte dynamiku vztahu matka–otec–dítě. Je to tzv. teorie sociálního porodu. Text byl revidován manžely Kopsovými, autory metody Životní mapy®.

“Jakmile pochopíme, že chování je způsob komunikace, přestaneme trestat a odměňovat, protože našim cílem přece není ovládat to, co nám chce naše dítě sdělit.”
Sterna Suissa

E-book Co mi dítě zrcadlí

Vám pomůže transformovat Vaše vnitřní nezpracované bolístky, které Vás nevědomě ovládají. Z pohledu lékaře vysvětluji, jak nezpracované emoce matky (rodičů) zhoršují zdraví nejen rodiče, ale také jak se projevuje na dítěti. Tento e-book je spíše pro vědomé matky, které jsou ochotny přiznat si chybu a něco s ní dělat. Nedoporučuji ho číst všem, protože ze zkušenosti vím, že člověk nechce slyšet, že dělá něco špatně. Mým cílem vás není naštvat, ale poukázat na chybu, kterou můžete ve výchově dělat a díky tomu máte s dítětem problémy, vč. pubertálních.

Trápí vás, že se vztekáte na své dítě? Pak je nejvyšší čas zjistit, co konkrétně vám drnká na nervy. V ebooku se také naučíte pracovat se svým vztekem v pěti stupních tak, abyste dosáhli citlivého přístupu. A jelikož se hodně lidí ptá, jak vychovat děti bez traumat, tak si můžete přečíst i doplňkové kapitoly o citlivé výchově.

“Děti reagují na to, jak se chovají rodiče, a dříve než se začneme zlobit na děti, měli bychom si uvědomit, že jsou pouze odrazem toho, co my sami nezvládáme.”
Milan Studnička

Chcete-li mít zdravou rodinu, udělejte pro to něco

Na základě psychosomatiky a stresu v rodině jsou děti těmi prvními, kdo onemocní. Ony totiž neumí potlačit emoce jako my dospělí. Ony je prostě cítí a pokud tomu rodič nerozumí a potlačuje dítě, tak začne být nemocné. Celý princip více pochopíte v e-booku (42str.), který vám nyní nabízím a jsou na na něj dobré ohlasy.

Dokázalo se opakovaně, že stres rodičů má vliv na zdraví dítěte. Třeba na vznik astmatu, důkazy najdete třeba v těchto čtyřech studiích:

 1) Wright RJ, Cohen S, Carey V, Weiss ST, Gold DR. Parental stress as a predictor of wheezing in infancy – A prospective birth-cohort study. Am J Resp Crit Care. 2002;165(3):358–65.
2) Wood RA, Bloomberg GR, Kattan M, Conroy K, Sandel MT, Dresen A, et al. Relationships among environmental exposures, cord blood cytokine responses, allergy, and wheeze at 1 year of age in an inner-city birth cohort (Urban Environment and Childhood Asthma study). J Allergy Clin Immun. 2011;127(4):913–9. e1-6.
3) Reyes M, Perzanowski MS, Whyatt RM, Kelvin EA, Rundle AG, Diaz DM, et al. Relationship between maternal demoralization, wheeze, and immunoglobulin E among inner-city children. Ann Allerg Asthma Im. 2011;107(1):42–9.
4) Milam J, McConnell R, Yao L, Berhane K, Jerrett M, Richardson J. Parental stress and childhood wheeze in a prospective cohort study. J Asthma. 2008;45(4):319–23.

Reference:

„Je to poutavé, zajímavé, cítila jsem tam hodně „aha“ momentů.“

„Pôsobi to na mňa ako poriadne husty text, ktory ma velky prínos.“

„Musím říct, že jsem se hluboce zamyslela nad vlastním vztekem a zjistila pár zajímavých informací, mimo jiné, že mě mateřství šouplo natrvalo do role „oběti“, kde už teď vím, že nechci setrvávat a potřebuji to změnit.“

Objednávka E-booku: Co mi dítě zrcadlí

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.