Nespíte? Myslíte si, že byste potřebovali více spánku? Řešili jste potíže se spánkem a nemáte dost odpovědí?

Online workshop s MUDr. Martinem Zulákem s celostním pohledem na potíže se spánkem.

Lepším spánkem dosáhnete:

 • uvolnění
 • více energie a lepší koncentraci
 • lepší trávení
The Cutest Photos of Sleeping Cats

Zjistíte:

 • doporučení k biorytmům bez zbytečných mýtů
 • jak pracovat s myšlenkami, které vám nedovolí usnout nebo vás budí
 • aneb komplexní analýza příčin nespavosti (nejen doplňky stravy, biorytmus, spánková hygiena, ale také práce s myšlenkami, psycho-spirituální rovina emocí a snů)

Informace se budou týkat:

Jednoduchá a efektivní doporučení ke změnám biorytmu, ve kterých koluje spoustu mýtů (např. noční sova). Rozebereme si podmínky pro dobrý spánek, nejčastější bylinné směsi pro uvolnění, jaké minerály skutečně pomůžou.

Ovšem pravá podstata toho, proč nemůžete spát se netýká těla, ale emocí a myšlenek. Proto si povíme hlavně o tomto opomíjeném tématu. Dny, týdny, měsíce a roky může působit myšlenka spouštějící emoce. Čím déle působí, tím víc ji nechceme a potlačujeme do podvědomí, snažíme se ji nevnímat, ale ona nás ovládá nevědomě. Po čase ji už nevnímáme, jen se cítíme špatně nebo dokonce ani to a rovnou máme fyzické příznaky (bušení srdce, dušnost, pálení žáhy, …).

Řešením je zvědomit tyto procesy a následně s nimi pracovat. Kromě teorie bude součástí praktické cvičení k práci s myšlenkami a závěrečné relaxační cvičení.

V čem je tento kurz jiný?

Workshop je interaktivní, tudíž se v jeho průběhu můžete ptát na to, co vám není jasné.

Na úvod si řekneme fakta, bez kterých se nejde vyspat. Dále si vysvětlíme podstatu psychického napětí a kořen těchto potíží. Vysvětlíme si práci s myšlenkami. Protože každý už četl stokrát, že nemá přemýšlet, aby usnul. Ale komu z vás to nakonec pomohlo?

Uvědomění a nadhled, je to, co potřebujete. Nikoli milion informací a motivací. Ve workshopu máte otázky a metody, kterými dosáhnete uvědomění.

Spánek = psychika

V tomto workshopu se podíváme na to, co materialisté nevidí.

Přijdete na příčinu toho, proč špatně spíte

Pokud se problém řeší špatně, tak jen narůstá. Je potřeba se podívat o úroveň výše. Vysvětlíme si příčinu problému a pak ji můžete úspěšně řešit. Dostanete praktické nástroje a metody, abyste se vyspali, nezvětšovali problém a mohli jste dále žít.

Cena 500Kč, 1,5-2 hodiny trvání, 20.10. od 18:30hod

Workshop bude probíhat online (Gmeet), po vyplnění formuláře, dostanete emailem detailnější informace k připojení a platbě.

Přihlašte se zde:

  Mám problém s:

  Pomáháte si nějak?

  Po odeslání Vás na e-mailu budu osobně kontaktovat do 24hod.

  Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Osnova

  • podmínky pro spánek:
   • rovnováha nervů (sympatikus X parasympatikus)
   • biorytmus na prvním místě (škodlivý mýtus noční sovy)
   • jaké jídlo nejíst před spánkem
   • elektromagnetické pole jako narušitel
  • práce s psychikou
   • teorie útěkových strategií a jak poznat, že věci neřeším
   • léky, alkohol, bylinky, jóga a další jako útěkové strategie
   • výkon a kontrola jako hlavní nerozpoznané příčiny poruchy spánku
   • nezpracované emoce jako příčina potíží
   • myšlenky spouštějící emoce
   • podvědomě naučené myšlenkové vzorce
   • jak zpracovat myšlenky
   • nácvik relaxace

  BONUS


  Jak řeším věci já?

  V mé práci s klientem se zabývám celostním přístupem, tzn. že rozebíráme tělo-emoce-myšlenky, které vedou k potížím. Odhalením nesprávných vzorců chování dávám nadhled nad vznikem potíží, ať už tělesných nebo psychických. Jelikož jsem lékař, tak nejprve postupuji od těla k psychice. To znamená, že vhodnou výživou, úpravou biorytmů a ev. doplňků stravy stabilizujeme tělesnou schránku.

  Pracuji s psychosomatikou, takže následně s klientem odstraňujeme příčinu nemoci na psychické úrovni. Nalezneme signál, který duše dává ke změně života, vyléčení nemoci a spokojenému životu. Ať už se jedná o obezitu nebo rakovinu. Vždy se na nějaké úrovni potlačujeme a nežijeme spokojeně. Ukazuji klientům, jak to udělat, aby žili spokojeně.

  Pokud chcete zlepšit svůj spánek, přihlašte se ve formuláři

  Slyšeli jste můj podcast?

  Můžete se seznámit s mým projevem, zde: https://martinzulak.cz/podcast/

  V rámci medicíny jsem napsal skripta, články, vyučoval a přednášel na konferencích. Pak jsem odešel ze systému a zanechal PhD. Téma se netýkalo spánku, ale biochemie a neurologie. To jen důkaz místo slibů, že to, co vám budu říkat bude mít nějakou váhu.

  Dovětek

  Celý nápad k online workshopu mě napadl jako odpověď na otázky mých klientů. Konkrétně jedna klientka mě ovlivnila. Díky úpravám životního stylu a podpůrným opatřením se konečně celou noc vyspala. Ovšem další noci opět nespala. Když jsme poté šli do hloubky, objevili jsme mnoho vzorců chování, které ji znemožňovaly usnout a traumatickou příčinu z dětství… Ne každý musí mít tak hluboký problém. Ale všichni, kteří nemohou spát trpí vnitřním napětím.

  Měl jsem problémy se spánkem různého typu: nespal jsem celou noc, budil jsem se brzy v noci, nemohl jsem usnout. Mé berličky jako víno, pivo, bylinky a další po chvíli přestaly fungovat. Byly funkční, ale já byl nefunkční. Tudíž jsem tu změnu musel udělat na sobě, změnou myšlení, chování, zpracování emocí. Nastartovat tuto změnu můžete v mém workshopu. Pokračovácí seminář bude na zpracování emocí, jelikož je to obsáhlé téma.

  Proč naprostá většina lidí řeší své potíže tabletkami, alkoholem, bylinkami atd.? Protože utíkají od pravé příčiny problému. Dovolíte si ji zjistit? Přihlaste se do workshopu.

  Přihlašte se zde:

   Mám problém s:

   Pomáháte si nějak?

   Po odeslání Vás na e-mailu budu osobně kontaktovat do 24hod.

   Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

   Reference

   „Velmi dobře a podrobně zpracována přednáška, kde jsem získala mnoho nových tipů a rad, které mi pomohly zlepšit spánek. Lékaři většinou řeší jen následky, tj. předepíší vám léky na spaní, ale Martin jde k příčině toho problému.“
   Olga Z.

   „Myslím si, že to bylo místy takové příliš odborné, že obecně přednášky by měly být na takové „friends talking“ úrovni, kdy řečník o tom ví hodně, ale danou látku podává takovým vyprávěcím stylem, dobře se to vstřebává. Jinak jako dobrý, to závěrečné cvičení bylo moc fajn. Dodalo to tomu takovou sladkou tečku na závěr.“
   Filip H.

   „Workshop „Jak zlepšit spánek“ – príjemná atmosféra, komplexne a s nadhľadom spracovaná téma, pre mňa veľa nových informácií ( najmä o spánkovom dlhu), mnoho rád a odporúčaní – ĎAKUJEM!“
   Dagmar O.