Proč jsem stále nemocný? – výzva zdarma

1. Jaký máte filtr vnímání?

 

Každý jsme jiný a máme svůj filtr vnímání. Díky němu nám může unikat řešení a zůstáváme nemocní. Ve videu si určíte, jaký jste typ a na co byste si měli dát pozor. Na příkladu vysvětlíme, co nemocní přehlíží a řeknu Vám další instrukce, jak pracovat se stránkou.

Rovina myšlenek

Myšlenka ovlivňuje tělo

Vědci mnohokrát zkoumali účinky myšlenek na tělo. V jedné známé studii dali testovaným jedincům za úkol posilovat svaly na prstu na nedominantní ruce. První skupina ho opravdu fyzicky cvičila, druhá skupina prováděla stejné cviky ale jen v představách, fyzicky byla v klidu a třetí skupina byla kontrolní. Na konci studie se srovnaly výsledky s kontrolní skupinou a ukázalo se následující. První fyzicky cvičící skupina posílila své svaly na prstu o 30%. Účastníci ve druhé skupině představujících si cvičení posílili svůj prst průměrně o 22% oproti kontrolní skupině. Ti, kdo cvičili v duchu, tak změnili své fyzické tělo.* Další studie zkoumaly tyto fakta i u větších svalových skupin s podobnými výsledky.

A z našich končin mám rád případ, který byl popsán dr. Miroslavem Pekárkem v knize Lékař a umění léčit**. Kdy v období komunismu přišel jeden děděček z venkova pán na vyšetření, že ho delší dobu bolí břicho, nechutná mu jíst, a tak chtěl po lékaři operaci. Břicho vyšetřili, měl ho vypouklé, tvrdé, na rentgenu se potvrdil obrovský nádor prorůstající břicho. Pacienta objednali na břišní operaci. Během ní se zkušení operatéři chystali složitě odstranit nádor, ale když pacienta “otevřeli”, tak nebylo v lidských silách nádor odstranit. Prorůstal intenzivně vnitřní orgány. Proto po tomto zjištění pacienta zase “zavřeli”. Na následné kontrole vypadal dědeček spokojeně, lékař mu s dobrou vírou zatajil výsledek operace. Řekl, že operace dopadla dobře a ať se přijde za dva měsíce ukázat na kontrolu. Chtěl, aby měl ještě hezký zbytek života. Když by se mu stav zhoršil, tak že má za ním přijít. Nikdo nevěřil, že by přežil měsíc. Ale jaké překvapení, když po dvou měsících přišel na kontrolu. Spokojený dědeček přinesl zabíjačku a pochvaloval si, že opět si s radostí pochutnává. Vypadal dobře a děkoval za záchranu života. Poslali ho tak na rentgen a na něm se nádor neobjevil.

Na těchto příkladech vidíte, že naše myšlenky mají na nás vliv. Proto je důležité se kromě léčby fyzického těla zaměřit i na psychiku. Vám jako čtenáři je to snad už jasné. Při práci s myšlenkami potřebujeme odhalit naše přesvědčení, která nás drží zkrátka – to budeme dělat v dalších dnech výzvy. Dnes stačí udělat cvičení níže, tzn. jaké přesvědčení mám spojené s mou nemocí – rovina myšlenková.

*Yue, G., K.J. Cole, Strenght increases from the motor program: comparioson of training with maximal voluntary and imagined muslce contractions. Journal of Neurophysiology, vol. 67 (5): 1114-1123 (1992)
**Pekárek M., Vokolek V. Lékař a umění léčit – Pohled z druhé strany. Praha 1998, str. 31. Pragma. ISBN 80-7205-608-5

Rovina emocí

Abyste mohli být zdraví, potřebujete nejen zapracovat na svých přesvědčeních, ale i na svých nezpracovaných emocích uložených v těle. To během vašeho života zapisuje vše, co prožijete. Ovšem jen v případě, že jste něco nemohli zpracovat. Při zdravém bytí přijde pocit, vy ho prožijete a odejde. Problém nastává, když ho neprožijeme, nepřijmeme a utíkáme od něho. Bojíme se ho cítit. Především strach. Tím se v nás kumuluje a zpravidla pak vznikají nemoce. Jak říká tradiční indická medicína Ájurvéda – nezpracované emoce se mění v nemoce.*

Jelikož si můžeme myslet něco jiného než cítíme v těle, nefungujeme v harmonii. Sami si to ani neuvědomujeme a projevuje se to tím, že nás trápí tělo. To je až následek necítění vlastních emocí. V případě sjednocení myšlenek a emocí dochází ke změně hmoty, konkrétně lidské DNA. Pro lepší představu zmíním celý experiment. V něm se skupiny vyškolených lidí účastnili výzkumu, kde na přání měli změnit DNA ve zkumavce. Přesněji měli rozvinout nebo sbalit šroubovici DNA ve zkumavce, kterou drželi v ruce. První skupina tohoto měla dosáhnout pouhým myšlením (záměrem). Druhá skupina myslela na změnu DNA a přitom pociťovali emoce vděčnosti a lásky. Třetí skupina pouze rozvíjela emoci vděčnosti a lásky, bez myšlenkového záměru. Pouze u druhé skupiny byly statisticky významné změny DNA, někdy až o 25%.** Z uvedeného můžeme usoudit, že jen samotným přání (afirmací, modlitbou) být zdravý nefunguje. Je potřeba zapojit i své emoce a cítit se zdravý, spokojený a ve štěstí, abychom mohli ovlivnit své tělo. Vzhledem k tomu, že toto nemocný neumí, je potřeba pracovat i na tom. Nemocného totiž ovládají strachové emoce a má negativní myšlenky. Jaký to pak má dopad na tělo?…

Ve čtyřicátých letech dvacátého století se za podobná slova pronásledoval lékař a psychoanalytik Wilhelm Reich. Navázal na S.Freuda a C.G. Junga. Vyslovil hypotézu, že rakovina je výsledkem neschopnosti vyjádřit emoce, i ty sexuální. A tak dokonce jeho knihy pálily na příkaz vlády USA. O několik desítek let později zde máme studie, které to dokazují. Např. že schopnost vyjádřit emoce jako hněv a zármutek může zvýšit míru přežití u pacientů s rakovinou.*** Nebo že se pacienti s rakovinou zotavují pomaleji, když v sobě potlačují nebo ignorují hněv, než ti, co to dokáží.*****

*David Frawley. Jóga a ájurvéda, Fontána 2004. ISBN 80-7336-170-1
**McCraty R., Atkinson M., Tomasino D. Modulation of DNA conformation by heart-focused intention. HearthMath Research Center, Institute of HearthMath, Boulder Creek, CA, publikace č. 03-008 (2003).
*** C.B.Pert. Molekuly emocí, Anag 2016. ISBN 978-80-7554-049-2
**** Temoshok L., Dreher H. The type C connection. New York: Random house, 1992.

Rovina těla

Úroveň těla léčí všichni lékaři. Medicína se zaměřila na hmotné (biochemicko-fyzikální) příčiny nemocí. Víme, že u obezity se musíme hýbat, abychom měli vyrovnaný energetický příjem a výdej. U cirhózy jater přestat pít alkohol, protože poškozuje jaterní buňky apod. Na úrovni těla potřebujeme zlepšit strukturu, která ovlivňuje funkci. Křivá páteř může způsobovat migrény, bolesti břicha, arytmie aj. Kratší noha způsobí jiný sklon pánve a přetěžování například ramene.

Při práci s tělem se více zaměřujeme na to, co pijeme a jíme. Na to, jak dýcháme. Stav naší výživy. Jak se hýbeme. Kde žijeme, jestli nemáme plísně v obydlí nebo chlad. Takovéto informace málokdy řeší medicína, a proto řešení převzali alternativní léčitelé. V tradiční medicíně Asie – čínská medicína či indická – je naprosto normální, že člověk zná svou tělesnou schránku. Díky filosofickému pojetí těchto systémů můžeme pojmenovat různé druhy energií, které jsou dominantní v našem těle a podle toho je můžeme léčebně vyrovnávat.

Zajímavý je také jeden veledůležitý fakt. Žijeme na planetě Zemi. Jsme s ní spojeni, chodíme po ní, jíme to, co na ní vyroste. A víte, že zůstat na Zemi znamená být zdravý? Ano a to díky frekvenci elektromagnetického vlnění generované planetou. Nazývá se Schumannova rezonance, její základní kmitočet je 7,83Hz. Při prvních letech do vesmíru trpěli kosmonauti závratěmi a nevolností, označuje se to jako vesmírná nemoc. Odůvodňuje se to mimo jiné i rozdílem gravitačního působení ve vesmíru a na povrchu Země. Pravdou však také je, že poté, co se na kosmické lodě instalovaly generátory Schumannovy rezonance, stav kosmonautů se zlepšil.* Jedna studie si dokonce myslí, že dopad asteroidu v období dinosaurů, způsobil změnu této planetární frekvence a tím jejich vyhynutí.**

Tím chci ukázat, že ani nemůžeme kolikrát tušit, co vše je důležité pro naše fyzické zdraví. Proto nelpěme tolik na detailech, neobsáhneme je všechny. Úroveň těla je důležitá, nicméně se nesmí přehánět. Zpravidla člověk úzkostlivě řeší diety, doplňky stravy, různé druhy záření, špatné energie apod. V extrému se pak člověk zacyklí a hledá jen příčinu na úrovni těla, takže podstupuje různá vyšetření, o kterých ví více než lékař. Takovýmto lidem bude ale vždy unikat příčina jejich onemocnění, která je v psychosomatice a nikoliv v těle samotném. Uzavřeli se do logické analýzy a uniká jim podstata emocí. Jednoduše řečeno, i když budete žít na místě s čistým vzduchem, vodou a budete jíst ty nejlepší superpotraviny, bude to k ničemu, když jste permanentně naštvaní nebo smutní. Znovu opakuji, tělo je jen jedna vrstva celostního léčení!

*McKusick E.D. Vylaďování lidského biopole. Anag 2018, ISBN 978-80-7554-156-7.

** Silagadze, Z. K. (2021). Asteroid impact, Schumann resonances and the end of dinosaurs. Physics Letters A. 127156. doi: https://doi.org/10.1016/j.physleta.2021.127156

Dnešní cvičení:

  1. Jaký jste typ podle videa?
  2. Podívejte se na jeden svůj problém a analyzujte ho z roviny:
    1. Co mě v něm trápí z pohledu myšlenek?
    2. Jaký pocit v něm mě často sužuje?
    3. Jaký mám prožitek v těle? (bolest, pálení, …)
  3. Zapište si odpovědi a po zapsání klikněte na hotovo:

Potom můžete pátrat dále:

4. Přemýšlejte nad otázkou u každé roviny – odkud pramení …?

    1. Odkud pramení tento typ myšlenek?
    2. Odkud pramení tento pocit?
    3. Jakou má fyzickou příčinu můj prožitek v těle?

Máte hotovo?

Řekněte mi Váš názor

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.